O nas

PRZEDSZKOLE PRZYJAZNE RODZICOM PRACUJĄCYM DO PÓŹNA.

DZIECI W NASZYM PRZEDSZKOLU MOGĄ PRZEBYWAĆ OD 6.00 DO 20.00

Serdecznie witamy wszystkich rodziców i opiekunów oraz dzieci  w przedszkolu  „Chatka Skrzatka”.

Placówka nasza usytuowana jest w najpiękniejszej dzielnicy miasta Legnicy – Tarninowie.

Duże przestronne sale, kolorowe zabawki i pomoce wspomagające rozwój fizyczny i intelektualny dziecka  to następny istotny atut naszego przedszkola.  Z okien  „Chatki Skrzatka” widać piękny park, który zaprasza do zabawy o każdej porze roku. Jesienią kusi barwami złota i czerwieni, zimą zaprasza do zabaw i sportów na śniegu, a latem i wiosną pozwala do woli korzystać ze swoich uroków bez względu na pogodę i porę dnia.

Nie tylko warunki lokalowe i usytuowanie sprawiają, że nasze przedszkole jest miejscem wyjątkowym, ale również profesjonalna kadra, która zajmie się każdym dzieckiem z ogromną życzliwością, każdego przedszkolaka przywita jak kogoś wyjątkowego. Sprawi, że każde dziecko poczuje się u nas bezpiecznie i tym samym radośnie.

Koncepcja pracy przedszkola nastawiona jest na szeroko rozumiany rozwój dziecka. Pomocne w realizacji tego zadania są niekonwencjonalne metody pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym jak również bardzo istotny podmiotowy charakter pracy z każdym maluchem.

Nasza praca opiera się na najnowszych zdobyczach psychologii i pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej, nie rezygnujemy  w niej jednak ze sprawdzonych i stosowanych metod klasycznych.

Nasze  przedszkole   rozwija profesjonalnie poprzez zabawę. Jest to możliwe dzięki:

-  3  małym grupom  - 12  dzieci

- wykwalifikowanej kadrze

- przyjaznemu domowemu otoczeniu

- specjalnie przystosowanym salom

Zapraszamy na zajęcia całodniowe oraz kilkugodzinne.

Mieszczące się w samym centrum  Legnicy  Przedszkole Niepubliczne „ CHATKA  SKRZATKA „ to 140m2 powierzchni, rozłożonej na jednej kondygnacji urokliwej kamienicy.

Wszystkie pomieszczenia mają wysokość 3.5 m. Obiekt podzielony jest na:

- salę  edukacyjną

- dwie sale zabaw

- pokój relaksu

- kuchnię  w której wydawane są posiłki  przywożone przez firmę cateringową

- łazienkę

- szatnię

- pomieszczenie  i szatnie dla personelu

W bezpośredniej sąsiedztwie  Przedszkola   znajduje  się Park  Miejski  czyli zadbane alejki,  plac  zabaw  ,bujna roślinność oraz fontanna, gdzie Państwa pociechy będą mogły obserwować podczas codziennych spacerów i zabaw zmieniającą się wokół przyrodę.

Adaptując pomieszczenia położyliśmy nacisk na komfort oraz bezpieczeństwo dzieci.

Nasze podłogi to nie tylko przyjazne dla dziecka kolorowe wzory ale zadbaliśmy także o to aby były o podwyższonym standardzie bo higiena i bezpieczeństwo są priorytetem a sterylność   jest  najwyższej wagi.

Każde pomieszczenie wyposażone jest w instalacje elektryczną 'bezpieczną' dla dziecka.

Zastosowane przez nas energooszczędne oświetlenie  jest bezpieczne dla dzieci i środowiska.

Zastosowaliśmy niskotemperaturowe ogrzewanie oparte o nowoczesny piec CO.

Instalacja hydrauliczna została zaprojektowana i wykonana specjalnie na potrzeby maluchów. Umywalki wiszą na wysokości dostępnej dla dziecka, toalety mają rozmiar dostosowany dla dzieci.

Obie toalety zabudowane są kabinami łazienkowymi o wymiarach dostosowanych dla dzieci dając, naszym pociechom poczucie prywatności i bezpieczeństwa.

Wszystkie  pomieszczenia  są jasne  i kolorowe co sprzyja dobremu samopoczuciu naszych pociech.

Wiemy jak ważny jest relaks i wypoczynek. Dlatego w jednej z sal nasze  SKRZATY mają możliwość wyciszenia się. Mogą w niej poczytać, posłuchać bajki lub po prostu podrzemać na specjalnie przystosowanych dla dzieci wygodnych leżaczkach. Wszystkie meble posiadają atesty oraz certyfikaty higieniczne, zaprojektowane są specjalnie tak, aby zapewnić naszym pociechom komfort oraz bezpieczeństwo.

W naszym przedszkolu dziecko jest uśmiechnięte , szczęśliwie i przygotowane do podjęcia trudu edukacji na dalszych szczeblach nauki.

Każdy rodzic , który powierzy nam pod opiekę swoje dziecko jest członkiem zespołu w skład, którego wchodzi kadra i dzieci. Zadowolenie rodzica i dziecka to cel nadrzędny w naszej pracy.